Сумна звістка

2023-09-12

/Files/images/лисен (1).jpg

Пішов у засвіти Віктор Федорович Лисенко – людина знана і шанована у Кропивницькому та за його межами: інженер-науковець, поліграфіст, книговидавець, меценат, завзятий шахіст, поет, а також – турботливий батько, дідусь, прадідусь та просто щира, доброзичлива людина і харизматична, творча особистість.

У місті над Інгулом він жив і працював з 1971 року, а поліграфічне підприємство «КОД», відоме не тільки у нашому місті, створив у 1991 році. Логотипом фірми є павич – символ шляхетності, величі, непідкупності, слави і безсмертя. Поліграфічна діяльність і життєва позиція Віктора Лисенка повною мірою відповідали цим характеристикам.

Крім будь-якої поліграфічної продукції підприємство за роки діяльності видало більше 400 книг різними тиражами, понад 300 з них – українською мовою. У кожній бібліотеці міста є краєзнавчі видання, підручники, монографії, збірки пісень, музична, дитяча і художня література, видані у «КОД». Чого тільки вартує добре ілюстрований та невичерпно змістовний історичний нарис «Марко Кропивницький та його спадкоємці» Володимира Шурапова. Віктор Лисенко активно співпрацював з бібліотеками міської централізованої бібліотечної системи, часто виступав на бібліотечних презентаціях.

Делікатний, шляхетний, уважний Віктор Федорович не відмовляв у спонсорстві ніколи й нікому. Його благодійницька діяльність полягала у допомозі у книговиданні авторам поезій та пісень, спонсорській участі в організації та проведенні обласних і міських культурних заходів та багато іншого.

Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини, яка була важливою у житті, проте світлі спогади про Віктора Лисенка, який залишив по собі добрі справи та достойно прожив своє життя, увічнюють його в душах і серцях.

Бібліотекарі і читачі глибоко сумують та висловлюють щире співчуття родині Віктора Федоровича, усім його друзям, колегам.

Вічна пам’ять і Царство Небесне!