До дня народження Володимира Панченка

2023-09-02

/Files/images/Панченко Володимир.jpg

Сьогодні, 2 вересня Володимиру Панченку виповнилось би 69 років, а 14 жовтня буде 4 роки, як його немає з нами. У нашій бібліотеці, що носить ім’я Володимира Євгеновича, оформлений інформаційний куточок, який періодично поповнюється книгами та іншими матеріалами. Стало традицією починати будь-який захід з ознайомлення аудиторії з діючою експозицією, присвяченою життю й творчості В. Панченка.

Дуже сумно, що Володимира Євгеновича більше немає з нами, але його добрі справи живуть у спогадах людей, його Слово живе у книгах і продовжує нести свою мудрість, позитив і щирість. У нього був дар доносити до читачів і слухачів істину, проливати світло на маловідомі факти з життя письменників, діячів культури і науки.

Самобутній дослідник модерної української літератури, перу якого належить низка монографій, книг, досліджень і літературно-критичних розвідок, присвячених творчості багатьох письменників України. Успішний та неординарний лектор Могилянки, професор Панченко займався й літературною «молоддю» на створеному ним сайті «ЛітАкцент» – основному дискусійному майданчику літературних та книжкових новинок. Він був простий і геніальний, щирий і відвертий, заслужив за творчу працю визнання, шану, любов, повагу багатьох людей. Влучно про нього висловився Максим Георгійович Рильський, онук Максима Тадейовича: «Є люди, поруч з якими відчуваєш просвітління. Стільки доброти, тепла, щирості вони випромінюють, що ти переймаєшся їхньою чарівністю, підпадаєш під їхнє енергополе».

Маємо нагоду запросити до бібліотеки усіх бажаючих сьогодні і не тільки, ознайомитись з його творчістю, доповнити відомості про талановиту особистість.

Коли людину пам’ятають — вона залишається з нами. З Володимиром Панченком саме так - він з нами — у пам’яті і в серцях.