"Вони знайшли себе в житті".

2013-12-04

/Files/images/SAM_1072.JPG

«Вони знайшли себе в житті».

Таку назву має книжкова виставка, яку До Міжнародного дня інвалідів підготувала бібліотекар Кіровоградської центральної міської бібліотеки Оксана Монзалевська.

Перший розділ виставки розповідає про відомих особистостей :Михайла Кутузова, Людвига ван Бетховена, Едуарда Асадова, Теодора Рузвельта, Вангу, які мали вади здоров’я, але стали відомими в усьому світі.

У другому розділі виставки представлені матеріали про наших сучасників.

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі надії на те, що все буде добре. Ці люди – частина нашого суспільства, вони поруч з нами працюють, беруть участь у громадському житті, одружуються, народжують дітей, створюють художні колективи,вишивають танцюють, малюють.

Так, майже сліпий дизайнер Сергій Єрмаков, зміг стати одним із найпопулярніших дизайнерів серед українського бомонду. А відома незряча співачка Діана Гурцька, здійснила неможливе: вийшла на паркет танцювального шоу.

Є такі люди і в нашій області. Кіровоградка Аліна Дудник, позбавлена слуху від народження , зараз впевнено перемагає у художніх конкурсах. Анастасія Шкода, яка за трагічних обставин отримала травму хребта, але не опустила руки , пише картини та мріє стати дизайнером.

Спортсмени з вадами здоров’я досягають кращих результатів, ніж професійні. .Наприклад, вихованка Кіровоградської спортивної школи №1 Ольга Свідерська на чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів- інвалідів у Монреалі стала семиразовою чемпіонкою світу і встановила п’ять світових рекордів. А легкоатлетка Алла Мальчик, незважаючи на тяжку травму, завоювала бронзову нагороду у метанні диска на параолімпійських іграх у Пекині. Глухі спортсмени Анна Товста та Ірина Терещенко взяли участь у XII літніх Дефлімпійських іграх у Софії та вибороли медалі.

У читальному залі викладка преси «Права інвалідів в Україні» доповнює діючу виставку.

Отже, бажаємо всім доброго здоров’я, довголіття, оптимізму та благополуччя і

запрошуємо всіх переглянути підготовлені матеріали.

/Files/images/SAM_1081.JPG