День вишиванки «Україна моя вишивана»

2023-05-18

/Files/images/день вишиванки.jpg

День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Це - збереження та популяризація українських цінностей. Це - флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку у садочок, школу, університет чи на роботу.

18 травня з нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки бібліотечні працівники центральної міської бібліотеки ім. В. Панченка взяли участь в акції «Які ж усі гарні у вишиванці!».

Для користувачів провели бібліомікс «Україна моя вишивана», під час якого читачі ознайомилися з історією вишиванки, переглянули відео з традиціями символів кожного регіону України.

Вважається, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. У візерунках вишивки жінки розповідали про свої думки й почуття, сподівання і страждання, тому є вишивки сумні, а є радісні й веселі. Що символізують кольори вишиванки? Про все це розповідали бібліотекарі під час народознавчої годині «Магія кольору та візерунку».

У читальному залі можна ознайомитися з тематичною виставкою книг, фотоальбомів, журналів.

Вишиванка віками була символом українства, об'єднуючим і розпізнавальним знаком. Сьогодні в умовах війни усі як в Україні, так і за кордоном одягають вишиванки як прояв гордості і патріотизму у важкий час боротьби за власну незалежність.