Мовний вернісаж «Українська мова у сузір’ї мов»

2023-05-02

/Files/images/мовний вернісаж.jpg

Сучасна українська мова вважається високорозвиненою та конкурентноспроможною на європейському мовному просторі. Більш того, ми стали свідками позитивних зрушень у становищі української мови у суспільстві, яка слугує головним засобом консолідації нації.

Українська мова поширена у Польщі, Словаччині, Казахстані, Молдові, Румунії, Сербії, Хорватії, Угорщині, США, Португалії, Іспанії, Великобританії, Канаді, країнах Латинської Америки, Австралії, Італії, Греції, нею розмовляють понад 40 мільйонів людей у світі.

2 травня бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. В. Панченка для студентів Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є.Й. Мухіна (група 119-Ф, викладач української мови та літератури Оксана Соловйова) розповіли про цікаві факти з історії нашої мови. Зі свого боку молодь проявила любов до рідного слова у конкурсах «Мовне асорті», «Скажи без затримки», «Цікавий наголос» та інших.

У фонді нашої бібліотеки є чимало пізнавальних книг, які допомагають у навчанні та удосконаленні знань з української мови. Багато з них представлені на книжкових виставках, з якими ознайомились присутні.

На завершення заходу порушили проблемне питання чистоти мови сучасної молоді, а також дали власні рекомендації, як удосконалити свою культуру мовлення:

- багато читати різноманітної хорошої літератури;

- частіше заглядати у словники, щоб дізнаватися значення нових слів;

- очищати свою мову від сленгу, а тим більше від ненормативної лексики, бо зараз дуже багато грубих, непристойних слів у міжособистісному спілкуванні молоді.