4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

2023-04-04

/Files/images/Мінна безпека.png

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.Після повномасштабного вторгнення рф в Україну

24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами - 30% нашої держави забруднені. Українські сапери докладають максимум зусиль, аби розмінувати територію, але, на жаль, знайти та знешкодити 100% зарядів дуже складно. Саме тому всі мешканці країни мають бути вкрай обережними, знати та завжди пам’ятати правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Особливо важливо навчити їм дітей, адже статистика твердить, що саме вони найчастіше знаходять боєприпаси і не розуміють, як із ними поводитися.

Про головні правила збереження здоров’я та життя при знаходженні дивних незнайомих предметів бібліотекарі будуть вимушені розповідати постійно. До речі, усі працівники бібліотеки пройшли Онлайн-курс про мінну безпеку з Фаготом «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!». Такий же курс було запропоновано пройти і користувачам. Для дітей проводимо бесіди-поради «Правила мінної безпеки», створили фотодобірку найпоширеніших мін і снарядів, що використовуються ворогом, та демонструємо їх користувачам. А найвідоміший собака у світі - песик Патрон - допомагає дітям вивчати правила безпеки у книжці «Прогулянка з Патроном». Отримані знання можуть врятувати не одне життя.