Народознавча вітальня «Свято починається, мрії збуваються»

2022-12-24

/Files/images/Презентація1.jpg

«Христос народився – Славімо Його» – такими словами весь православний світ вітається у одне з найголовніших християнських свят – Різдво. В Україні це важливе свято має багатовікові традиції, які шануються від заходу до сходу країни.

Люди поважного віку завжди у центрі уваги бібліотекарів нашої книгозбірні, саме для цієї категорії користувачів й організовано клуб «Три Д» (для душі, для дозвілля, для дому), якому вже 3 роки. Сьогоднішнє засідання клубу святкове і пізнавальне. Україна має свою унікальну культуру та історію . Бібліотекар Оксана Монзалевська познайомила присутніх з циклом релігійних зимових свят, розповіла про поєднання церковних традицій та народних, про їх досить-таки органічне та своєрідне злиття, самобутні звичаї, традиції, обряди.

Різдво – чудове релігійне свято, яке відзначають у багатьох країнах світу не тільки християни, але навіть невіруючі; і в кожній країні є свої традиції та звичаї, яких на Різдво завжди намагаються дотримуватися.

Доповненням до розповіді про святкування Різдва за Юліанським та Григоріанським календарем став показ фільму «Історії святкування». А вікторини і майстер-клас з виготовлення символу року – кролика, принесли всім позитивні емоції.