День інформації «Слово - це безмежність, мова – феномен»

2022-04-28

/Files/images/Укр.мова.jpg

28 квітня бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. В. Панченка підготували для користувачів різноманітні заходи, присвячені українській мові.

У читальному залі розгорнута книжкова виставка «Мова – ДНК нації», яка представляє книги про красу і багатство української мови.

Протягом дня можна було переглянути презентацію про походження мови, мультфільм «Цікаві факти про українську мову».

Бібліограф центральної бібліотеки підготувала для читачів - прихильників правильної української, яким подобається навчатися мові у цікавій формі, віртуальний огляд літератури «Скажи мені українською».

Інформаційний калейдоскоп «10 книг, написаних бездоганною українською мовою» мав на меті - привернути увагу дорослих та молоді до проблеми читання, змінити психологічне ставлення до української книги.

А найменших читачів дуже привабили новенькі книжечки українських дитячих письменників.

Відвідувачі взяли участь у різноманітних мовних іграх, вікторинах «Як добре ви знаєте українську мову», «В Україні проживаєш, а загадку відгадаєш?». Вони також показали свої знання у перекладі українською мовою, вмінні знайти помилку в словах, у поясненнях значення фразеологізмів.

Понад усе на світі вороги нашого народу прагнули і прагнуть позбавити український народ його чарівної мови, так як добре знають, що коли немає мови — немає нації, немає народу. Отже, знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожного українця та українки.