Літературні пазли «Він до болю любив Україну»

2021-03-09

/Files/images/shevchenko-678x381.jpg

9 березня Україна і світ відзначають 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Для багатьох поколінь українців, та й не тільки українців – Шевченко означає так багато, що створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо. Та це лише ілюзія. І переконатися у цьому мали змогу користувачі центральної міської бібліотеки ім. В. Панченка, беручи участь у літературних пазлах присвячених Т.Г.Шевченку.

Сучасне покоління, перш за все, споживач комп'ютерних продуктів, орієнтоване на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Їм треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно, коротко. А головне для бібліотекаря - привернути увагу до письменника та його творів, викликати емоційну реакцію.

Напередодні Шевченківських днів бібліотекарі шукали нові ідеї: як зруйнувати шаблони, пов’язані зі сприйняттям Тараса Григоровича, як достукатися до читачів, щоб вони бачили живу людину.

Пазл — гра-головоломка, що виглядає як мозаїка, яку потрібно скласти з безлічі фрагментів малюнка різної форми. А літературні пазли змусили присутніх відчути себе справжніми дослідниками біографії та творчості Кобзаря. Так, вони здійснили віртуальну подорож сторінками життя та творчості Тараса Шевченка: досліджували та аналізували факти з життя митця, збирали пазли з цікавою інформацією про письменника, шукали правильні відповіді на запитання про творчість поета, ідентифікували історичні дати і визначних осіб, що вплинули на формування світогляду письменника.

Також усі охочі ворожили на «Кобзарі»: називали номер сторінки і рядка, відкривали книгу та читали фразу, натомість отримуючи передбачення.

Пропонуємо усім бажаючим перевірити свої знання, виконуючи завдання на нашій онлайн-дошці, на яку можна перейти за посиланням: https://padlet.com/citylibcb/shevchenko/