Зимові свята і обряди

2020-12-11

/Files/images/музей 2.png

Бібліотеки та музеї мають схожі завдання, пов’язані з вивченням, збереженням, використанням та популяризацією інформаційних матеріалів.

У рамках взаємного обміну інформацією у центральній бібліотеці молодший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Валентина Дацька розповіла про зимові свята і обряди нашого краю.

Традиційно на грудень, січень припадає найбільше свят. Це пов'язано не лише з новорічною обрядовістю. Зимовий період давав змогу селянам відпочити від тяжкої фізичної праці, насамперед землеробської. Оскільки вільного часу було вдосталь, його заповнювали різноманітними формами дозвілля.

Останній місяць року налаштовує кожного з нас на святкову хвилю зимових свят. Розпочинає цей марафон свято Введення Святої Діви до храму (4 грудня).

Свято Катерини (7 грудня) є найголовнішим з жіночих свят, бо за віруваннями Катерина є захисниця жіночої долі.

Свято Андрія Первозваного (13 грудня) - справді парубоцький день, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту».

День Святого Миколая Чудотворця (19 грудня) - дітям цього дня прийнято класти під подушку солодкі подарунки, а для дорослих День Святого Миколая - це хороша можливість задуматися про благородні цінності.

Після Миколая дівчата щовечора збирались на вечорниці, а хлопці починали готуватися до Різдва й колядування.

Книжкова виставка «Сяйво зимових свят» доповнила розповідь.