Медійна та інформаційна грамотність

2020-10-27

/Files/images/Медіаграмотність фото.png

З 2012 року за ініціативою ЮНЕСКО та з допомогою Альянсу цивілізацій ООН, Міжнародної університетської мережі з медійної та інформаційної грамотності й міжкультурного діалогу щорічно наприкінці жовтня відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності.

Цього року офіційні заходи ЮНЕСКО триватимуть у період з 24 по 31 жовтня під гаслом «Протидія дезінфопандемії: медіа та інформаційна грамотність для всіх і кожного».

Тема Global MIL Week 2020 висвітлюватиме як кожен з нас може ставитись до вирішення питань дезінформації, визнаючи спільний інтерес до вдосконалення компетенції. Тиждень покликаний надати громадянам знання, вміння, цінності та практики з критичного мислення.

Медіаграмотність — це грамотність 21-го сторіччя. Усім знайомий вислів «Хто володіє інформацією, той володіє світом», але зараз інформацією володіють усі. Ми живемо в інформаційному часі, а працювати з інформацією нас ніде спеціально не навчали.

Дехто вважає, що медіаграмотність — це про захист дітей та молоді від небажаних меседжів з телебачення чи Інтернету. Але насправді вона потрібна кожному, адже якщо ви вимкнете телевізор чи комп’ютер, все одно залишитесь у медіапросторі.

Медіаграмотність — це навички, які допоможуть вам критично сприймати повідомлення різних медіа та уникнути неточних новин і отримати достовірну інформацію про поточні події.

У світі реалій українського інформаційного простору медіаграмотність є необхідним інструментом для кожного, починаючи з пелюшок і аж до старості. Проте, критичне ставлення до інформації вимагає постійної роботи над собою.

Книги, представлені на виставці, допоможуть покращити навички критичного мислення та перевірки й аналізу інформації. Також у бібліотеці ви можете ознайомитись з кращими українськими проектами з медіаграмотності для самоосвіти та навчання.

Кiлькiсть переглядiв: 102

Коментарi