Патріотична година «Шумів суворо Чорний ліс»

2020-09-22

/Files/images/патріотична година.jpg

Захід з такою назвою був проведений 22 вересня у центральній міській бібліотеці і присвячений він Дню партизанської слави.

Бібліотекарі ознайомили присутніх з книжковою викладкою, на якій представлені книги про партизанський та підпільний рух на Кіровоградщині.

Гадаємо, що багато мешканців нашого краю чули про Чорний ліс, який розташований на території Знам’янського та Олександрівського районів Кіровоградської області. Цей величний могутній ліс славиться своєю первозданною красою, стародавньою історією, унікальною флорою та фауною.

А у роки війни цей праліс-патріарх став базою партизанського руху проти фашистських загарбників. Протягом серпня-грудня 1941 р. месники Чорного лісу громили німецькі штаби у Знам’янці та інших місцях, обстрілювали ворожі ешелони, визволяли військовополонених. З березня 1942 р. у район Чорного лісу почали переправляти людей, зброю, військове спорядження. У лісі, у партизанській друкарні видавалась газета, друкувались листівки.

Починаючи з літа 1943 р. від Знам’янки до Чигирина вже існувала стокілометрова зона партизанської діяльності. Наприкінці 1943 р. партизани Чорного лісу посилили диверсійні операції, готуючись до зустрічі наступаючих радянських військ.

9 грудня 1943 р., долаючи шалений опір ворога, війська за участю партизанських загонів визволили Знам’янку і почалась Кіровоградська операція…

Сьогодні на місцях колишніх стоянок і бойових дій партизан Чорного лісу встановлені монументи й меморіальні дошки, які увічнюють пам’ять про героїчні подвиги народних месників.