Пам’ять вічна, як слово

2020-09-02

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/панченко.jpg

На початку осені, а саме 2 вересня цього року, Володимиру Євгеновичу Панченку - письменнику, літературознавцю, доктору філологічних наук, професору Національного університету «Києво-Могилянська академія», засновнику порталу «Літакцент», члену Національної спілки письменників України, лауреату Міжнародної премії ім. Володимира Винниченка, літературної премії «Благовіст», премії ім. Олександра Білецького, обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, Почесному громадянину міста Кропивницького - виповнилось би 66 років. Сумно, що вже майже рік його немає з нами, але його Слово живе у книгах і продовжує нести читачам свою мудрість, позитив і щирість.

Володимир Євгенович був неймовірної енергетики і сили духу людиною, чистою, світлою, інтелігентною, відвертою, щирою, тактовною, комунікабельною, скромною. Для друзів – добрий, відкритий, готовий прийти на допомогу. Для студентів - і наставник, і друг. Для працівників культури, бібліотек зокрема – щедрий дарувальник та надійний творчий партнер. Для дружини – чудовий чоловік, для дітей та онуків – добрий, турботливий батько і дідусь. Таким він залишається у пам’яті всіх, хто його знав.

«Всі його книжки дуже схожі на нього – вони розумні, літературно артистичні і за кожною, як і за ним особисто, вгадується ціла бібліотека, до котрої він тягнувся своїм спраглим і сміливим розумом» – так писав про Володимира Панченка український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист Михайло Слабошпицький.

У Центральній міській бібліотеці ім. Володимира Панченка (площа Дружби народів, 6) оформлена інформаційна зона та створена постійно діюча експозиція, де представлені бібліографічні закладки, буклети, прес-досьє, книги письменника.

Отже, ми запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з матеріалами, присвяченими життю й творчості Володимира Панченка, адже пам’ять про себе він навічно залишив у своїх книгах.