29 книг незалежної України. Володимир Панченко «Повість про Миколу Зерова» (2019)

2020-08-23

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2019_1.png

Панченко В. Повість про Миколу Зерова / В. Панченко. – Київ : Дух і літера, 2018 – 624 с.

Володимир Євгенович Панченко - письменник, літературознавець, автор статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, дослідник, літературний критик, член Українського ПЕН-клубу.

Наша бібліотека носить ім’я цієї видатної особистості і ми пропонуємо вам прочитати не роман-епопею, а літературознавче дослідження Володимира Панченка «Повість про Миколу Зерова», яке стало переможцем Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України» 2019 року у номінації «Життя славетних».

Микола Костьович Зеров (1890–1937) – лідер «п’ятірного грона» поетів-неокласиків, полеміст, блискучий перекладач, київський Золотоуст, чиє ораторське мистецтво справедливо вважається неперевершеним, «живе срібло», за визначенням друзів, літературознавець, – усе це грані однієї творчої особистості. Тим більше, життя і творчість цієї славетної людини тісно пов’язані ще і з нашим краєм, зокрема, Златополем, теперішнім Новомиргородом.

У книзі ми бачимо життя Зерова під різними кутами: і як знаменитого літератора, і як виняткового лектора, і як делікатного чоловіка, і як люблячого батька.

В. Панченко з максимальною деталізацією передав літературний процес 20-х років, показав політичну атмосферу столітньої давності, коли Україна боролась за незалежність, а згодом стала Радянською Україною під протекторатом Москви. Логіка тієї доби була безжальною до Зерова і його колег по цеху. Замість національного ренесансу прийшов масовий психоз, пов’язаний з доносами, допитами та цільовим винищенням тих, хто мав оригінальну думку.

«Повість про Миколу Зерова» дуже перегукується з нашим сьогоденням. Саме таких «Зерових» завжди бракувало нашій культурі, цей брак Україна відчуває і до сьогодні.

Кiлькiсть переглядiв: 94

Коментарi