29 книг незалежної України. Василь Шкляр «Троща» (2017)

2020-08-21

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2017.png

Василь Миколайович Шкляр - один з найвідоміших письменників сучасної України. Успіх його романів приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами. В. Шкляр є лауреатом багатьох літературних премій.

Роман «Троща» став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України» 2017 року у номінації «Бестселер».

Постать головного героя - політв’язня, який пережив 25 років заслання у радянських таборах, поєднує дві сюжетні лінії роману: в одній ідеться про трудний 1949 рік у Галичині, той період, коли УПА перетворюється з масової бойової організації в мережу засекречених агентів. В іншій - дія розгортається вже в застійні сімдесяті роки, а її місцем стає велике індустріальне місто Східної України, куди після ув’язнення потрапляє герой роману.

Автор розкриває те, що й досі замовчують у багатьох українських родинах. Поки одних безжально висилали на каторгу в засніжені простори Сибіру, інші отримували погони та ордени, ставши «очима» і «вухами» ворога у власному місті чи селі.

На сторінках роману переплелись любов і помста, дружба і зрада, кохання і ненависть, «свої» і «чужі».

Читач до останньої сторінки не здогадується, хто ж наважився зрадити друзів, чому пішов на такий крок. Відповідь на запитання, чи справді «мета виправдовує засоби», автор залишає за читачем.

Кiлькiсть переглядiв: 11

Коментарi