29 книг незалежної України. Андрій та Світлана Клімови «Моя божевільна» (2016)

2020-08-20

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2016.png

Клімова С., Клімов А. Моя божевільна / С. Клімова, А. Клімов. – Харків : Фабула, 2016. – 416 с.

Талановиті письменники Світлана та Андрій Клімови від 1994 року працюють у співавторстві й відтоді опублікували понад двадцять книг, загальний наклад яких перевищив півмільйона примірників.

Інтрига роману «Моя божевільна» закручена довкола самогубства «письменника Петра Хорунжого, літературного лідера свого покоління».

Відбувається ця романна містерія на тлі знайомих з хрестоматійної класики літературних харківських ландшафтів: вулиця Сумська, театр "Березіль", спорожнілий будинок «Слово».

Коротко, майстерними штрихами змальована божевільно-трагічна епоха 1930-х років, викликана страхом (і безстрашністю) перед політичними репресіями. І відтворено усе це з прискіпливою увагою до найменших деталей побуту, оскільки автори мають безпосереднє відношення до місцевого Літературного музею.

А ще в цій історії – чимало про таємничу валізу з рукописами, в якій виявилися зокрема щоденники з пророчими візіями містичного кшталту, які мають відношення до історії України, її культури і окремих доль, смертей і кохань.

Світлана Клімова вважає, що це – роман про кохання, яке було, є і буде вічним. І про те, наскільки все це було страшно.

Автори у передмові застерігають: «Усі без винятку персонажі «Моєї божевільної» вигадані й будь-які збіги — лише випадковість». Це робить книжку справжнім подарунком для фанатів історико-літературних квестів, які можуть із захватом упізнавати, хто ховається за образом письменника-самогубця Хорунжого.

Неодмінно варто читати цю книгу тим, хто цікавиться Розстріляним відродженням, старим Харковом, взаєминами між людьми і психологічною прозою.

Кращий роман про Розстріляне Відродження, лідер продажів 2016 р.

Кiлькiсть переглядiв: 127

Коментарi