29 книг незалежної України. Євген Положій «Іловайськ» (2015)

2020-08-19

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2015.png

Положій Є. Іловайськ / Є. Положій. – Харків : Фоліо, 2015. - 378 с.

Євген Вікторович Положій — український письменник, журналіст, головний редактор кількох часописів.

«Іловайськ» - уже десята художня книга Євгена Положія, який пише вірші та прозу. Але перша - про війну. Це – знакова книга для нашого часу, яка вийшла в річницю трагічних подій і присвячена усім хлопцям, які поклали життя за Україну, полягли у нерівному бою, навіки залишилися в Іловайському котлі.

«Іловайськ» – перша художньо-документальна книжка в сучасній українській літературі про трагедію у серпні 2014 року. В Іловайському котлі, за різними підрахунками, загинули й були поранені сотні бійців ЗСУ та добровольців, знищено українську військову техніку на десятки мільйонів гривень. Цей епізод став цілковитою ганьбою для тодішнього вищого військового керівництва, яке активно протидіяло розслідуванню трагедії.

Майже рік Євген Положій збирав документальні свідчення в учасників подій, йому вдалось перенести читача в гнітючу й моторошну атмосферу війни, поставити багато запитань владі й суспільству. Чому стався Іловайський котел? Чому не покарані винні? Чому загиблих добровольців не вшановують, не шукають, щоби перепоховати? Чому про тих, хто вижив під Іловайськом, держава не дбає? Ці «чому» можна продовжувати й далі.

Євген Положій в одному з інтерв’ю зазначив: «Іловайськ» - це абсолютно художній роман. Я навіть написав, що збіги позивних (якісь я змінював, якісь лишав) і подій - випадковість. Не виключаю, що можуть бути якісь претензії, навіть думаю, що точно будуть - від командирів. Їм ця книга точно не сподобається. Що стосується саме ходу військової операції - я писав тільки те, про що мені розповідали, нічого не придумував. А вже особисті історії бійців обростали художніми деталями, допоміжними персонажами. Я зрозумів, що хочу написати про цю подію саме як романіст. Написати книжку, яка створить емоційний зв'язок... Щоб і живих, і мертвих, і без вісті зниклих під Іловайськом почули люди та влада, бо ж ми так і не бачимо жодної притомної відповіді на запитання, чому так сталося»

Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi