29 книг незалежної України. Софія Андрухович «Фелікс Австрія» (2014)

2020-08-18

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2014_1.png

Софія Юріївна Андрухович - українська письменниця, перекладачка й публіцистка.

Дія роману «Фелікс Австрія» розгортається в 1900 році у Станіславові (Івано-Франківську) — окраїні Австро-Угорської імперії. Софія Андрухович дуже ретельно працювала із фактологічним матеріалом і представила читачам зображення епохи через широку панораму життя провінційного містечка кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Основа сюжету – це історія двох жінок, які виросли разом, проте не були родичками. Вони різні за етнічним походженням: українка із бідної родини і донька лікаря німецького походження і польки.

Долі жінок тісно переплелись, як стовбури двох дерев, які одночасно є і опорою, і згубою один для одного. Стефа і Аделя. Пані і служниця? Названі сестри? Приятельки? Що їм було ділити, якщо в одної було все, а в іншої лише те, що перепадало з панської руки? Та виявилося, що спільного у них є набагато більше, ніж самі вони думали.

Роман сповнений різноманітних таємниць і загадок. Серед них є авантюрно-пригодницька: викрадення церковних скарбів у Станіславові.

У 2014 році роман «Фелікс Австрія» отримав нагороду «Книга року Бі-Бі-Сі», особливу відзнаку Форуму видавців-2014, премію «ЛітАкцент року-2014».

Кiлькiсть переглядiв: 19

Коментарi