29 книг незалежної України. Ярослав Мельник «Далекий простір» (2013)

2020-08-17

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2013.png

Мельник Я. Далекий простір : роман / Я. Мельник. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 288 с.

Ярослав Йосипович Мельник - український і литовський письменник, філософ, критик, член Спілки письменників України з 1989 р.

Роман «Далекий простір» у 2013 р. отримав Премію Валерія Шевчука за кращий сучасний роман року. 13 грудня роман визнали «Книгою року Бі-Бі-Сі». Коли письменник приїхав до Києва по нагороду, він пішов на Майдан, де порівняв його учасників з героями своєї книжки.

В одному з інтерв'ю Ярослав Мельник казав:«Далекий простір» дуже актуальний і в контексті брехні та правди про Україну. Приміром, коли читаєте чи слухаєте російські новини про українців та життя в Україні, то здається, що потрапляєш у дикий сюр, який міг би бути смішним, коли б на душі не ставало так гидко. Бо ці так звані новини закріплюють полуду на людських очах. І зняти її, на жаль, не просто складно, а часто неможливо».

«Далекий простір» - це роман-метафора про свободу людини, про світ сліпців і про тих, хто має мужність прозріти. Якщо жити серед людей, які не розуміють, що таке «далечінь», бо всі вони незрячі, — як ти себе почуватимеш? Як поясниш коханій, що таке сонце, світло, краса, Бог? Зрячий юнак, котрий з’являється у Мегаполісі сліпців, починає розповідати іншим, що бачить. Але незрячі не знають, що таке світло і що таке далекий простір. Вони вважають, що існує тільки близький простір і оголошують юнака божевільним.

Одне з питань, що ставить перед нами ця книга — що важливіше: комфортне незнання чи незручна істина? Якщо люди щасливі у своїй наївності та обмеженості, може, не треба відкривати їм очі? Це питання ставить собі герой. Який вибір зробить він? Прочитайте роман «Далекий простір» і дізнаєтесь.
Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi