29 книг незалежної України. Ліна Костенко «Записки українського самашедшего» (2010)

2020-08-15

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2010_1.png

Костенко K. Записки українського самашедшого / Л. Костенко. - Київ: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2010. - 416 с.

Ліна ВасилівнаКостенко - легендарна українська поетеса, прозаїк і громадська діячка. Її називають беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців.

Роман «Записки українського самашедшего» - перший прозовий твір класика української поезії, за два місяці розходиться 80 тисяч примірників.

Ліна Василівна пропонує у вигляді щоденника 35-річного програміста своєрідний літопис життя українського суспільства від часів Кучми до «помаранчевої революції».

Головного героя роману цікавить усе, що відбувається на планеті кожного дня, він визбирує факти і події в Інтернеті, пресі, на телебаченні та занотовує.

Війни, вибори, авіакатастрофи, курйози, заворушення. Намагається побачити тенденції, зрозуміти логіку. Але, здається, єдина тенденція, котру йому вдалося чітко зловити – збільшення катастроф під кінець кожного місяця і року.

Ліна Костенко дала панорамний і закарбований відбиток доби, такої, як її могла побачити мисляча, але пересічна людина.

Уважно і засмучено головний герой виписує проблеми України: політичне зрадництво, хронічні поразки, екологічні катастрофи, занепад культури, мови і мовної культури – ну, ви їх усі знаєте.