29 книг незалежної України. Анато́лій Дністрови́й «Пацики»(2005)

2020-08-10

/Files/images/29_knig_nezalejno_ukrani/2005_1.png

Анато́лій Дністрови́й (справжнє ім'я Анатолій Олександрович Астаф'єв) — український есеїст, прозаїк, поет, художник.

Роман «Пацики» увійшов у десятку найкращих за версією інтернет-опитування Книги року Бі-Бі-Сі та «Книга року» у 2005-му. За версією сайту «Інсайдер» роман «Пацики» Анатолія Дністрового ввійшов у топ-20 кращих книжок доби Незалежності.

Його дія відбувається у депресивних спальних районах Тернополя останніх років СРСР, у середовищі проблемних тинейджерів із неблагополучних сімей. Жива жаргонна мова, добре знання петеушного матеріалу та ретельний аналіз «важких» підлітків відтворюють художнє, ретроспективно точне свідчення часу, що минув.

Дмитро Стус писав про цю книгу : «...сповідальний роман про долі старшокласників маленьких містечок Західної України, яким судилося входити в життя без жодних перспектив на майбутнє. Як і «капітани піску» Жоржі Амаду, вони вірять, що особливі, як і капітани, більшість з них гине, торуючи дорогу наверх. А тому в 17–18 переважна більшість із них хоче лише одного — втекти (як їхні батьки колись тікали з села), щоб вижити й почати все спочатку. Такі романи не вирок, а пропозиція до роздумів, тексти, які колись скажуть більше правди про нашу добу, ніж усі підшивки газет за останні двадцять років»

Кiлькiсть переглядiв: 14

Коментарi