Година пам’яті «Горіли і шини, і душі»

2020-02-18

/Files/images/гідність.jpg

18 лютого бібліотекарі центральної міської бібліотеки розповіли студентам будівельного коледжу про подвиги простих людей – Героїв Небесної Сотні, які повстали проти системи цинічної брехні та фальші. Вони вирішили, що краще вмерти за правду, ніж все життя жити у брехні.

18 лютого 2014 року тодішня влада на чолі з президентом Януковичем віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану з водометами, бронетранспортерами і вогнепальною зброєю. Смерті, відірвані руки, проламані голови, вибиті очі, покалічені жінки, юнаки, поранені священики. Справжня кровопролитна війна.

Революція Гідності дала друге життя багатьом предметам, які допомогли змінити історію країни. Головне ноу-хау української революції – шини, густий та їдкий дим від яких не один раз спасав євромайданівців та як щит захищав їх від пуль.

Фахові вбивці Януковича розстрілювали людей, які були «озброєні» дерев’яними щитами та палицями, ніби граючись - стріляли в ногу, а потім добивали тих, хто намагався витягнути пораненого. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ.

Відеопрезентація фотофактів про Героїв Небесної Сотні нікого не залишила байдужим. Події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час в центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем. І це стало переломним моментом тогочасного режиму.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та нашого земляка - героя-майданівця Віктора Чміленка. Ми не маємо права їх забути, адже вони є символом незламності української нації!

Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi