Різдвяні посиденьки «Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки»

2020-01-11

/Files/images/SAM_7526.JPG

Під такою назвою 11 січня у центральній міській бібліотеці відбулось засідання клубу за інтересами «Три Д». У грудні на бібліотечних посиденьках «Андрію, даруй нам надію» члени клубу детальніше дізнались про грудневі свята та традиції. А сьогодні вони поринули у січневі звичаї усіх куточків України.

Бібліотекарі познайомили присутніх з історією свят Меланки і Василя, представивши етнокалейдоскоп «Святвечір: традиції, символи, обряди» та нагадали, що 13 січня щедрувати–маланкувати ходять тільки дівчата, а наступного дня на Святого Василя посівати мають лише хлопці. При цьому вважалось, якщо 14 січня першою поріг будинку переступить дівчина – це недобрий знак. Саме хлопець має першим увійти до оселі та впустити у дім щастя, радість і мир.

На Маланку дівчата обов’язково гадали, готували багату вечерю з 12 страв. У цей Щедрий вечір традиційно їли кутю з медом, маком, родзинками та горіхами, яку запивали узваром.

Побажання щедрого врожаю та добробуту родинам звучали в щедрівках, які співаються на Маланку та Василя, або ще як його називають Новий рік за старим стилем.

Цікаві традиції в українського народу на Старий Новий рік і добре, що вони не забуваються.