Етнотолока "Андріївські забави"

2019-12-12

/Files/images/Презентація2.png

Одним зі свят, яке завжди відзначали батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято Андрія, або Калита, який припадав на вечір та ніч з 12 на 13 грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралась на Великі Вечорниці, де займалась рукоділлям, ворожила, грала, співала.

З історії виникнення свята Андрія і розпочали свою розповідь бібліотекарі центральної міської бібліотеки читачам, які завітали 12 грудня на етнотолоку. Ну, а далі почалось обрядодійство у читальному залі, який перетворився на українську хату з рушниками, старовинними предметами побуту, власноруч зробленою піччю та українськими традиційними смаколиками.

Присутні із цікавістю слухали інформацію про те, як дівчата ворожили в давнину, а потім і самі намагались зазирнути у майбутнє за допомогою ворожінь.

Хлопці та дівчата розігрували сценки, брали участь у конкурсах, співали, але головним мотивом свята був обряд кусання Калити. Її підвішували на стрічці і кожний хлопець, під’їжджаючи на коцюбі, мав спробувати відкусити від неї шматок. При цьому присутні намагались розсмішити «пана Коцюбинського».

Веселими та задоволеними покидали стіни книгозбірні учасники заходу, які доторкнулись до минувшини та відчули красу і поезію давніх обрядів.

Кiлькiсть переглядiв: 170

Коментарi