• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотеки

Марафон пам’яті «Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат, і визволення день»

2019-10-26

/Files/images/ВІЙНА.jpg

Напередодні 75-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників користувачі центральної бібліотеки стали учасниками патріотичного заходу.

Марафон розпочала бібліотекар Лариса Астаф’єва з короткої історичної довідки про етапи визволення України від фашистських загарбників. За підрахунками істориків в результаті воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн. воїнів, понад 2 млн. українців було вивезено для примусової праці до Німеччини, повністю чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 млн. людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Продовженням марафону став документальний фільм «Звільнення України», переглядаючи кадри якого, учасники заходу змогли глибше відчути ту безліч трагедій, віроломства, зруйнованих доль, що принесла з собою Друга світова війна.

У серці кожного з нас має жити пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Ті далекі події торкнулись практично кожного на нашій спільній землі і читачі з гордістю розповідали про своїх близьких – учасників війни.

Продовжили розповідь про ті далекі роки бібліотекарі матеріалами з краєзнавчих альбомів, фотодокументами та книгами, що експонувались на виставці «В ті жовтневі переможні дні». Користувачі познайомились з книгами, які відображають героїчні подвиги воїнів-визволителів України, а особливу зацікавленість викликали справжні листи з фронту.

Бібліотекар Олена Федоренко коротко розповіла про війну на Сході нашої країни, яка триває і сьогодні, повідомила про мужність наших воїнів-земляків.

Хвилиною мовчання учасники марафону вшанували пам’ять загиблих на фронтах Другої Світової війни та в зоні АТО/ООС.

Ми уславлюємо і згадуємо всіх, чиє життя забрала війна та низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни!