Літня виставка

2019-06-01

/Files/photogallery/літня вист.jpg

Центральна міська бібліотека продовжує цикл книжкових виставок «Літературні сезони».

Виставку-настрій «Весняне розмаїття» змінила виставка «Літо в барви яскраві одіте», яка теж має три розділи за назвами літніх місяців та пропонує інформацію про свята у кожному з них.

Влітку ми відзначаємо головні державні свята: День Конституції України та День Незалежності України.

На літній народний календарний цикл припадає кілька значимих свят, які сягають початків праісторичної землеробської культури. Щонайперше це стосується Трійці. Зеленими святами наші пращури вшановували найвищий злет природи, триєдність її буття, – звідси й назва – Трійця. На особливу увагу заслуговує містерія давнього Купальського свята (7 липня), котре символізувало літній поворот сонця. Християнство замінило Купала святом Івана Хрестителя. Проте й досі народ цей день святкує як Купала. І фіналом закінчення жнив та завершенням календарного літа є три Спаси: перший Спас (його ще називають Маковієм), який припадає на 14 серпня; другий – на 19 серпня; третій – на 29 серпня.

Літо – це довгоочікуваний відпочинок, гарний настрій і нескінченна радість. Літні книги – легкі, освіжаючі, що заражають хорошим настроєм. Для тих, хто не уявляє себе без читання, ми пропонуємо книги, що допоможуть наповнити літнє сонячне життя новими подіями, враженнями та емоціями.

Яку б книгу на літо Ви не відібрали, нехай вона подарує вам радість відкриттів і зробить трохи щасливішими!