Іван Котляревський

2019-05-21

/Files/images/котляревський 6 (1).jpg

У рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово…» та з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження засновника нової української літератури І.П.Котляревського у міській центральній бібліотеці відбувся захід «Іван Котляревський: знайомий і незнайомий».

Головний бібліотекар Л.Астаф’єва розпочала зустріч зі студентами будівельного коледжу бесідою-діалогом «Сторінками життя І. П. Котляревського», потім усі здійснили віртуальну мандрівку у світ видатного українця.

Також до уваги користувачів була представлена Виставка однієї книги «Над книжкою твоєю "Енеїда" нащадок схилить радісне чоло».

Користувачам був представлений твір «Енеїда» 1961, 1981, 1983, 2004, 2012 років видання. Виставка доповнена матеріалами про народний побут українців та артефактами, адже в «Енеїді» відтворено етнографію українців: звичаї, обряди, повір’я, розваги, пісні, ігри, страви, напої, вбрання. І.Котляревський був відкривачем України і українців, їхньої мови, пісні, слави, а в підтексті поеми «Енеїда» зашифровано цілий пласт нашої історії.

Літературна вікторина перевірила уважність та знання присутніх про особистість та творчість І. Котляревського.

І на завершення заходу студенти взяли участь у конкурсі «Знайди продовження прислів’я». Найактивніший учасник заходу був нагороджений символічним призом.

Відрадно те, що молоді люди після заходу вирішили прочитати або перечитати твори І. Котляревського, а бажаючих дізнатися більше про видатного українця, запрошуємо до нашої бібліотеки.