Історичні паралелі «Герої Крут та Майдану»

2019-01-30

Захід під такою назвою 30 січня провели для своїх користувачів працівники міської центральної бібліотеки.

101 рік тому на станції Крути відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Битва під Крутами у масштабах всесвітньої історії є невелика, але вона стала символом виняткової жертовності, нескореності нашої нації і пересторогою тим, хто нині сподівається знищити Україну. Адже зараз повторюється історія столітньої давнини.

Відеоматеріали про подвиг ще зовсім юних хлопців повернули присутніх у ті далекі часи, у ті засніжені поля, рясно окроплені кров’ю Героїв. Кожен уявно перенісся в ці трагічні події, пройнявся болем і відвагою.

Бібліотекарі провели паралель між сучасністю і подіями історичної давнини. Події, які відбувались на Майдані України, явили нам героїв Небесної сотні. Ким вони були? Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, щоб відстояти своє право на мрію. Звідки майданівці брали сміливість іти з дерев’яними щитами під кулі? З часів Крут...

Героїв Небесної Сотні, як і героїв Крут єднає одне: Україна – понад усе! Саме зараз пишуться героїчні сторінки історії України, кожного її регіону. Тепер нам стає більш зрозумілим подвиг київських студентів і подвиг сьогоднішніх воїнів, які ціною власного життя не віддають своєї землі. І, як говорив словами Т.Шевченка Сергій Нігоян, теж студент, який постав проти режиму Януковича і був убитий під час Революції Гідності на майдані Незалежності: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає!». Ми будемо боротися і ми переможемо!

Вірш Оксани Максимишин-Корабель «Мені наснилось, що вони зустрілись...» провів ще одну паралель між Героями різних часів.

На книжковій виставці «Своя сила, і правда, і воля» можна ознайомитись з книгами як про події далеких років, так і про сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні, героїв ООС, волонтерів та простих людей, яким небайдужа доля нашої Батьківщини.

Захід завершився хвилиною мовчання.