Хронометр пам’яті

2018-11-27

/Files/images/голод.jpg

На знак пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників 27 листопада бібліотекарі міської центральної бібліотеки провели для читачів хронометр пам’яті «УКРАЇНА: РІК 33. ХЛІБНА ГІЛЬЙОТИНА».

Захід почався з перегляду відеофільму «Голодомор 1932-1933 років», який неможливо було дивитися без болю.

Тема штучного голоду в Україні початку тридцятих років XX століття вже понад вісім десятиліть не залишає байдужими свідомих людей. Не було ані війни, ані стихійного лиха, ані пошесті. А була тільки зла воля одних людей проти інших. Як сталося, що в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид, безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.

Книги, представлені на виставці «Історії торкнутися рукою», розповідають про причини та наслідки жахливої трагедії, спричиненої людиноненависницькою політикою сталінських часів.

На завершення заходу усі присутні схилили голови у жалобі перед світлою пам'яттю тих, хто загинув. Гадаємо, що маленький вогник запаленої свічки залишиться, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, хто помер страшною смертю.

Дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!